Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Śledztwo w sprawie podpaleń….
kolobrzeg

 

Już odpowiadam…

 

 

Pamiętacie Państwo jak w Grzybowie na zebraniu dowiedzieliśmy się kto podpisał pismo do Nadzoru Budowlanego , żeby ludzie , którzy sprzedawali w sezonie różne towary musieli rozebrać budki handlowe ? Teraz… po pożarze łąk w Dźwirzynie szumnie zapowiadane doniesienie do prokuratury złożyli także nasi decydenci…a nawet wyznaczyli nagrodę. Nie wiem tylko czy ta nagroda to z prywatnych pieniędzy czy też z naszych (publicznych)?

Oczywiście nasza dzielna policja od razu wzięła się za tzw. czarną robotę. Oprócz tego uaktywnili się przeciwnicy strażaków z Karcina.Na portalach opłacanych z naszych publicznych pieniędzy zaczęły pojawiać się nieprzychylne komentarze…Ktoś rozsądny zapytałby zapewne:” Nieprzychylne podpalaczowi ? „Nieprzychylne fiutowi , który dopuszcza się tych podpaleń ?”

 

Nieeeeeeee Moi Drodzy !

 

Nieprzychylne ludziom , którzy narażają swoje życie i zdrowie aby gasić pożary. Czy to przypadek , że celem ataków zostali strażacy z Karcina ? Nie! Drodzy Państwo…to nie przypadek. Ta jednostka OSP nie liże pewnych części ciała obecnej władzy. Zresztą władza do wielbicieli raczej piłki nożnej , a nie OSP się zalicza…o czym doskonale wiedzą mieszkańcy zarówno Karcina jak i okolicznych wiosek. I tutaj widzę problem.

 

Ale cóż…rozmawiałem dzisiaj z niektórymi z Nich. Powodów do strachu nie mają. Wprost przeciwnie. Humory im dopisują. Żartowaliśmy , że jak sprawa się skończy to trzeba będzie ogłosić przetarg na samochód strażacki….na remizę w Karcinie bo pewnie niewielu ochotników zostanie w jednostce. I to chyba był ten chytry plan naszych decydentów ? Będzie można zaoszczędzić środki na zakup nowego wozu strażackiego bo jeden będzie luźny. Nie będzie miał go kto obsługiwać.

 

Można będzie zaoszczędzić na budowie zaplecza sportowego na Karcińskim Stadionie Narodowym…bo remiza do dyspozycji sportowców zostanie. A to już grubo ponad milion polskich nowych złotych.

 

No i oczywiście największe oszczędności na posiłkach dla strażaków podczas akcji ratowniczych i wypłacaniu im tych paru złotych stawki godzinowej na kampanię wyborczą w kołobrzeskich mediach można będzie przeznaczyć na inne …bardziej potrzebne cele w naszej wspaniałej gminie.

Jakąś nową koncepcję można będzie zlecić. Na przykład wieżę Eiffla w Rościęcinie promować po spektakularnych porażkach Wawelu w Budzistowie lub Dubaju w Dźwirzynie.

 

Ciekawe czy ktoś z gminy zaproponował im pomoc ? Obojętnie w jakiej formie…

 

Ja życzę im , żeby cała ta historia jak najszybciej się wyjaśniła. Wierzę w to , że wyjdą z tego całego zamieszania obronną ręką i z podniesioną głową. A policja złapie skur…na , który podpala te łąki . Ponadto policja powinna wyjaśnić sprawę wpisów oczerniających strażaków na forum publicznym…

No i ku przestrodze uważajcie Państwo 14 i 15 czerwca na wszystko…..Mam nadzieję , że nic paliło się nie będzie w tym czasie…bo strażacy z Karcina na pewno w tych dniach pożarów gasić nie będą. Bo przesłuchania ….nawet w roli świadków zajmują dużo czasu. A z informacji wynika , że właśnie na te dni dostali wezwania na komendę.