Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


8 razy tak…To ściema…
IMG 3193

 po

 

 

Nie chcę się rozdrabniać , więc od razu przejdę do rzeczy. Ujmę to w punktach opierając się na liście skierowanym do Nas równo rok temu.

1. W nawiązaniu do pierwszego „TAK” to MOŻNA Z CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ STWIERDZIĆ , ŻE żadnej obniżki opłaty za śmieci nie było , a już na pewno obniżki podatków nie będzie. Raczej odwrotnie. Zgodnie z nową ustawą , która wejdzie w życie z dniem 01.01.2016 każda wiata, każde zadaszenie , a w niektórych przypadkach urządzenia wewnątrz naszych domostw będą opodatkowane. Zresztą ten punkt jest tak sformułowany , że użyto w nim celowo słowa „możemy”(możemy, ale wcale nie musimy) żeby zmylić potencjalnych wyborców.

2.Drugie TAK dotyczące remontów dróg należących do innego właściciela niż gmina wiejska Kołobrzeg to kpina totalna z mieszkańców. Do tej pory na każdym spotkaniu i zebraniu decydenci mówią , że nie mogą wyremontować drogi w Karcinie bo to własność powiatu. Ulicy Wyzwolenia bo to własność powiatu. Chodnika przy Kołobrzeskiej bo to własność powiatu itd.,itd. Udało im się natomiast wyremontować (na zasadzie użyczenia) własność Spółdzielni mieszkaniowej w Zieleniewie kosztem 24.000 złotych z budżetu gminy, żeby radny z Zieleniewa (notabene jedyny rozsądny człowiek w tym tzw. klubie partyzantów) nie opuścił go przedwcześnie. Tutaj mały plusik. Bo jednak coś nowego w gminie powstało.

3. Trzecie TAK to wierutna bzdura. Osobiste wykreślenie blaszaka , który miał służyć za przebieralnię to przykład tego wyrównywania szans. Gość nawet sprawy sobie nie zdaje , że dzieci z okolicznych wiosek też korzystają z przystani. Tak o nie zadbał , że przemoczone pod drzewem przebierały się dalej będą . Projektami się owiną….Bez komentarza lepiej to zostawię dalszego , bo tylko jeden rzeczownik przychodzi mi do głowy. hi,hi

4.Czwarte TAK już opisywane wcześniej dotyczy kłamstw zawartych w ulotce dotyczącej łącznika w szkole dźwirzyńskiej. Wszyscy słyszeliśmy , że łącznika nie będzie bo radni się nie zgadzają. W kontrakcie-umowie zawarty jednak był. A to ma związek z edukacją naszych dzieci i to bardzo duży. Żałosne.

5.Piątemu TAK nie będę się przyglądał nawet bo na zebraniu w Grzybowie byłem i słyszałem co Panie emerytki na temat tej komunikacji i cen mówiły. W kuluarach jeszcze mocniej akcentowały gdzie wójta mają.( ja to jednak grzeczny jestem)

6.Kpina z 6 TAK polega na tym , że ponad 50 tysięcy publicznej kasy jest wydawane na lokalne media obejmujące zasięgiem tylko naszą gminę …Upss przepraszam Gościno, Dygowo i Ustronie Morskie jeszcze. A TO ŻEŚMY ZAISTNIELI NA EUROPEJSKICH MAPACH TURYSTYCZNYCH , ŻE ” ho,ho”. Dosłownie centrum Europy. Każdy mieszkaniec Europy czyta przecież „także” i co dzień wchodzi na portal tego dziwnego redaktora z „miastakołobrzeg”.

7.Siódmego TAK to i Bareja by lepiej nie wymyślił. Kpina z mieszkańców wsi jest tutaj widoczna najlepiej. Miejsca pracy posezonowej stworzy? W rozwój wsi zainwestuje takie same pieniądze jak na odbudowę plaż?
Drodzy mieszkańcy wsi…Żadnego miejsca pracy nie stworzył ( chyba , że dla kolegi) i nie stworzy. Wprost przeciwnie. Sprzedaż przystani jachtowej wiązałaby się z likwidacją co najmniej paru etatów. A co do pieniędzy na odbudowę plaż to z tego co mi wiadomo to kasą tą dysponuje Urząd Morski. On ją wydaje. A może się komuś prośba o głosy pomyliła z aplikacją o pracę w Urzędzie Morskim?

Czyli tyle samo dostaniecie co gmina wydaje na odnowę plaż. Czyli ZERO…

Dla Was mogą być tylko igrzyska…Z balonem-nielotem na przykład. Albo gminne „Hells kitchen” z wójtem w roli głównej. Mogą Wam jeszcze ewentualnie dać parę złotych na nowy plac zabaw. Jakąś lampę. Drogę dla dzików i saren. To wszystko na co ich stać. Po roku okazało się , że Ci ludzie nie mają żadnych pomysłów na kompleksowy rozwój naszej gminy.

8 Ósme TAK .Zielona energia …w postaci wiatraków chyba?