Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Sprawa Grzybowa …ciąg dalszy.
kolobrzeg

A prawda jest taka , że już w poprzednim artykule przedstawiłem fakty i liczby dotyczące tej miejscowości i napisałem dokładnie , że dotyczą podatku od nieruchomości od osób prawnych. Wytłumaczyłem dokładnie na czym polega problem z pensjonatami w Grzybowie.

 

Moim zdaniem ludzie są tak zmanipulowani przez media opłacane z urzędu gminy(czyli z naszej kasy) , że fakty i oficjalne liczby nie docierają do nich. Nie ma się co dziwić .skoro codziennie propaganda daje znać o sobie. Te kołobrzeskie portale zasypują nas bzdurami , że żyjemy w cudnej gminie. Krainie mlekiem i miodem płynącej. A każda imprezka organizowana przez gminę to olbrzymi sukces. Na rozkładówkach widzimy urzędasów gminnych zamiast koncepcji, strategii i propozycji inwestycyjnych np.

 

I później taki mieszkaniec na każdym kroku z roszczeniowymi żądaniami wyjeżdża bo tak dobrze jest , więc mu się należy. A to gówno prawda. Zacznijcie na sesje chodzić to się dowiecie ile mamy w budżecie na inwestycje…I jak one są podzielone na ten rok.

 

Tu się nie ma co obrażać i focha strzelać..tylko myśleć co zrobić żeby lepiej było. A z tym już jest problem. Zamiast roszczeniówki o chodniki czy zejście na plażę powinniście pomyśleć o setkach ludzi w Drzonowie , którzy mają poważny problem z gruntami na osiedlu gdzie mieszkają. Wiecie chociaż o tym?

Nie wiecie ….bo przecież opłacane media z Waszych pieniędzy publicznych o tym nie napiszą. Propaganda tzw. sukcesu musi trwać. Przecież decydenci biorą za to forsę na , którą My się składamy. Ale o problemach mieszkańców Drzonowa cisza.A w naszej gminie wcale tak wesoło nie jest. Bo to już setki osób ma wielki problem. Taaaak… setki ludzi.

 

Może inaczej….zastanówmy się ile osób uczestniczyło w zebraniu organizowanym przez Tomka. 47 minus ja i radni gminy równych szans to 42 osoby. Lekarz , który startował na radnego( przegrał) i wyszedł wcześniej…to już 41 osób. Odliczmy kilka osób , które były za powołaniem nowej jednostki to średnio licząc było około 34 osób. A jaki to procent w stosunku do ilości mieszkańców?

To około 2%.

 

Czy przeczytacie na tubach gminnych taki tytuł ? SOŁTYS PODZIELIŁ 34 MIESZKAŃCÓW GRZYBOWA NA TYCH CO CHCIELI ODWOŁAĆ WÓJTA LUB RADNYCH…Bo z tego co ja pamiętam to tytuł był zupełnie inny.

 

Dane , które opublikowałem w tamtym felietonie są prawdziwe. Oficjalnie umieszczone przez urząd gminy. To o co chodzi? Chcecie faktów czy prawdziwej manipulacji ? Jeśli chcecie faktów to czytajcie…jeśli nie to macie przecież media opłacane ze swoich podatków. Dalej możecie żyć w matriksie. I łykać propagandę rodem z zielonej wyspy Tuska….To wolny kraj. Ja zaklinać rzeczywistości nie będę. Nie taka moja rola i przekonania.

Nikt nie umniejsza roli Grzybowa w tej gminie. Ale to najbardziej przez ostatnie lata dofinansowana miejscowość naszej gminy. Co mają powiedzieć mieszkańcy Samowa , albo Drzonowa jak muszą chodzić po prywatnych drogach , które ktoś przejął za długi spółdzielni mieszkaniowej…a na Waszą miejscowość poszło 5 baniek przez ostatnie 3 lata. Bądźmy realistami.

 

Chcecie do Kołobrzegu ? Proszę bardzo…ciekawe który z wczasowiczów zapłaci Wam po 4 złote dziennie opłaty uzdrowiskowej ?

Tomek obiecał , że wyciągnie dane z gminy ile wpłacają do budżetu osoby prywatne. Wtedy będziemy mieli pełny obraz…Ja zaznaczyłem wyraźnie , że mam tylko te dane jako największa pozycja wpływów do budżetu. Myślicie , że dlaczego wójt w piśmie do Anety zaznaczył to tak dobitnie….Opublikuję je jeszcze raz , żeby Wam uświadomić , że fakty są nieubłagane.