Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Modelowy przykład manipulacji medialnej…ostatnia powódź w Austrii.
uchodxcy

Jako ciekawostkę publikuję news z ostatniego tygodnia. Tvn-y i polsaty podały jej pierwotną wersję jako tzw. newsy dnia…A brzmiały mniej więcej tak:

„Uchodźcy pomagają mieszkańcom w odbudowie po powodzi”…”Imigranci z dobrego serca pomagają sprzątać po powodzi”…

Na dzień dzisiejszy już wiadomo , że regionalna telewizja zapakowała w autobusy paru ciemnoskórych młodzieńców…zapłaciła im i urządziła tzw. ” szopkę medialną”.

Pokręcili się, wypowiedzieli się jacy to są wspaniali i z dobrego serca pomagają miejscowym mieszkańcom…Przytulili kaskę za odwaloną robotę i pojechali z powrotem stać w kolejce po zasiłek socjalny.A mieszkańcy sami musieli sobie poradzić ze skutkami  żywiołu. Przykre to , ale niestety prawdziwe.

Uznałem to za fajny przykład aby uzmysłowić Państwu jak media mogą manipulować przekazem dnia. Osobiście nie widziałem sprostowania tego przekrętu  w naszych telewizjach.Natomiast na nielicznych niemieckojęzycznych stronach jest to opisane. Publikuję to ponieważ czas najwyższy zrobić porządek z kwotami jakie idą z publicznych pieniędzy w naszej gminie na tzw. promocję. Pisałem już parę razy o tych wydatkach.Wieksza ich cześć jest przeznaczana li-tylko  na promocję naszych decydentów ….. Teraz przy okazji opublikowania na stronie gminnej „kalendarza imprez” nadszedł chyba czas na ponowne podjęcie tego tematu na forum publicznym.