Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Kto sie boi PIS-u?
w

 

Mam cichą nadzieję , że tak będzie i tym razem. Znużenie ośmioletnimi rządami platformy jest zauważalne na każdym kroku. Arogancja i bezczelność działaczy tejże partii , którzy zasiadają na stołkach władzy jest porażająca. Daje się to zauważyć na wszystkich szczeblach życia politycznego.

 

U Nas w gminie objawia się to w całkowitym lekceważeniu mieszkańców. Wójt z premedytacją potrafi wykreślić zatwierdzone przez mieszkańców na zebraniach propozycje w ramach tworu jakim jest fundusz wsparcia sołeckiego. Wykorzystuje stanowisko do łamania podstawowych zasad demokracji, czyli do respektowania decyzji większości. Pokazuje , że służbę publiczną jaką jest jego funkcja pomylił z prywatnym folwarkiem. Cóż…nic dodać i nic ująć. Tak jest w całym kraju pod rządami tej formacji.

Igrzyska ,które decydenci fundują Nam od roku w postaci imprez w poszczególnych sołectwach , inteligentnych ludzi nie przekonują niestety. Gadki o wizjach, projektach i misji jaką chcą obdarzyć mieszkańców są żałosne. „Sprzedawcy marzeń” chciałoby się powiedzieć. A co konkretnie zostało zrobione?

Droga w Kądzielnie w zamian za wiatraki? Droga dla dzików i saren w Bezprawiu?
Chodnik na użyczonym terenie od spółdzielni mieszkaniowej w Zieleniewie? 30 tysięcy na siłownie zewnętrzne w Dźwirzynie? Droga w Grzybowie ? To kpina jakaś jest. Nie ma żadnych kompleksowych działań na rzecz mieszkańców i sołectw w których mieszkają.

Wyznacznikiem tej władzy jest niebieski namiot , wigwam i balon-nielot. Sesja bez udziału sołtysów w Senatorze. Wychodzenie z zebrań. Wulgaryzmy mimochodem rzucane do strażaków. I zmielenie setek podpisów mieszkańców w sprawie ścieżki rowerowej, masztu i nagrywania sesji.

Oczywiście nie zapominam o tzw. partyzantach…ale Oni sami niedługo dojdą do wniosku , że wyszarpywanie sobie ochłapów z „pańskiego stołu” w postaci paru groszy na inwestycje w swoich okręgach to jakiś obłęd jest. A podnoszenie paluchów za najbardziej niedorzecznymi pomysłami decydentów mija się z zasadami logiki…nawet najprostszej.

Niedługo sami zrozumieją , że są równi i równiejsi w tym ich klubie. Bo dla wszystkich kasy nie starczy. Budżet z gumy niestety nie jest. Ale mam dla nich także dobrą wiadomość. Zaoszczędzicie na sprzęcie do nagrywania sesji. Organizujemy się właśnie w tym celu. Sami to zrobimy. Będziecie mieli parę groszy do dyspozycji. Na dwudziestą świetlicę lub trzydziesty plac zabaw w Waszej miejscowości starczy. Będziecie mieli co robić jak w następnej kadencji ludzie na Was nie zagłosują.

I tutaj zrobię przerwę…Co ma wspólnego nasza gmina z wyborami do parlamentu?-zapytacie.

Dużo. Oj dużo. Już dawno pisałem o tym , że jak wygra PIS to na 100 % powtórzy wybory samorządowe. I miejmy nadzieję , że tak będzie. A wtedy wszystko jest możliwe moi drodzy. A kto na tym straci?

Na pewno nie obywatel. Zobaczcie co się dzieje. Do książeczki dodali dwie strony od czasów gdy PSL „wygrał” wybory samorządowe,bo inaczej PIS zdobyłby 60 % poparcia.
„Gadające głowy „ w mainstreamowych mediach straszą Nas 24 godziny na dobę. Tylko , że ja to mam gdzieś. To Oni stracą dochody. A co będzie z lokalnymi mediami ,które tak hojnie obdarowuje nasza władza z publicznych pieniędzy?

Politycy PO mają najwięcej do stracenia…wiemy to choćby z taśm nagranych przez kelnerów. Zrobią wszystko , żeby nie odpowiedzieć za 8 lat swoich rządów. Stąd straszenie Macierewiczem i Kaczyńskim…Niedługo dowiemy się , że tych dwóch wywołało II Wojnę Światową.

Nasza Pani Kopacz stwierdziła dziś ,że jak PIS wygra to cofnie Nas o 500 lat do średniowiecza. Tylko , że ta Pani nawet historii nie opanowała w stopniu podstawowym bo z tego co się orientuję to 500 lat temu nazywało się to RENESANSEM czyli ODRODZENIEM .Oby te słowa były prorocze.