Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Brak strategii też jest strategią…cz.2
kolobrzeg

 

Padła też propozycja aby rozwijać sieć gospodarstw agroturystycznych we wschodniej części gminy jako alternatywy rozwoju dla mieszkających tam osób. Pomysłów ludzie maja bardzo wiele. Szkoda tylko , że decydenci niech chcą ich realizować.

Mówią za to bardzo dużo o ich koncepcjach i wizjach rozwoju tej gminy. I do tego właśnie mam najwięcej zastrzeżeń. Bo urasta to już do dużego problemu. Właściwie patologii.

Bo jak inaczej nazwać to , że w 10 tysięcznej gminie liczy się słowo li-tylko 11 osób. Tak drodzy Państwo 11 osób rządzi tą gminą. Obojętnie jakie pomysły byście im przedstawili to i tak oni zdecydują co będzie realizowane. To jest właśnie demokracja. Niestety …wszystkie decyzje podejmują radni ze wschodniej części gminy, którzy w naszych miejscowościach pewnie nawet od rodziny głosów by nie dostali , ale cóż !

Tutaj parę wyjaśnień…11 osób ma wpływ na rządzenie. Ale władzę faktyczną pełni 4-5 kolesi. Robią to w majestacie prawa. Reszta liże im tylko pewne części ciała i za to wyrywa jakieś ochłapy na inwestycje w swoich miejscowościach. A tak naprawdę nawet nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Klub każe głosować za. To oni glosują jak im przewodniczący przykazał. Jak każe przeciw to oni są przeciwni. W nagrodą za wierność dostają prezent w postaci inwestycji w swoich okręgach wyborczych.

Jak jesteś wierny klubowi to i dodatkowa kaska jako nagroda Cię nie minie. Tak jak ostatnio w przypadku radnego z Zieleniewa. I nie ważne , że to niezgodne z ustawą i nawet CBA ma zastrzeżenia. Ważne abyś „wiernym” był.

Nie ma tu nic wspólnego ze strategią. Pełnię władzy sprawuje Pan Włodzimierz i paru jego popleczników. Oni mogą zrobić wszystko. Dysponują dość pokaźnym budżetem jak na finansowe możliwości innych gmin w Polsce. Chociaż twierdzą oczywiście , że 40 milionów to bardzo mało. A ja pofatygowałem się i sprawdziłem , że w porównaniu do innych gmin w naszym kraju to dużo kasy jest.

W naszej gminie nikt oszczędzać nie musi , powiem więcej …nie chce. Bo po co ? Parę imprez lokalnych z kasy publicznej zapewnia około 1500 głosów w następnych wyborach. Nawet balon-nielot się zbuntował. Lecieć na chwałę gminy nie chciał , a zapłacić i tak trzeba było.. I takie są fakty.

Ta wstawka o mechanizmach zarządzania w naszej gminie ma na celu uzmysłowienie Państwu , że propozycje , które z takim entuzjazmem wnosicie do tej strategi i tak nie będą zrealizowane. Napiszę więcej. Sama strategia może być odrzucona przez ośmiu radnych , a gdzie jej realizacja???

Chyba , że im karzą za nią zagłosować. Rządzi Pan Włodzimierz i paru klubowiczów. Reszta tylko do głosowania potrzebna. Pionki.

Gorzej jak ktoś im wytłumaczy , że w następnych latach ich miejscowości będą w tej samej sytuacji co Dźwirzyno i Grzybowo teraz …czyli z inwestycjami rzędu 40 tysięcy złotych rocznie. Bo większość budżetu pożre flagowa inwestycja rządzących „Wawel w Budzistowie”. Sami raczej na to to nie wpadną , ale mają rodziny i znajomych przecież. Może ktoś im to uzmysłowi. To nie wiem czy zagłosują za strategią opracowywaną w obecnym kształcie. Jak na razie to strategia ta jest następną konfabulacją służącą tylko przetrwaniu do następnych wyborów.

Większość z tych propozycji już dawno była zgłaszana do obecnie nam rządzących w formie pomysłów i petycji podpisywanych przez mieszkańców.(pisałem o nich od początku istnienia portalu) I co z tego? Ano przez rok nic z tych rzeczy zrealizowane nie zostało. Jest tylko notatką w kajecikach urzędników gminnych. I znając życie na takim etapie pozostanie. Cdn