Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


500+ i takie tam….
kolobrzeg

 

Przez dwie ostatnie kadencje obywatele dostali od rządzących tyle , że nawet mogli co dzień ośmiorniczki z Biedrony zajadać i popijać nalewkami po 5,70 za flachę , zamiast kolacyjek za publiczna kasę kosztującą ponad tysiąc złotych jednorazowo. To jakaś kpina z Polaków jest. Oderwanie od rzeczywistości tych ludzi jest chyba jakąś epidemią podobną do epidemii świńskiej grypy w Wielkopolsce.

 

Tak dla przypomnienia….Co miesiąc wybuchała jakaś nowa afera. Wybudowanie kilometra naszej autostrady kosztuje najdrożej na świecie. Biuro Ochrony Rządu pizze politykom dowozi. Dowiedzieliśmy się , że nasze Państwo to tylko teoretycznie funkcjonuje…a pomysły rządu to „ ch.j dupa i kamieni kupa”, a paliwo po wygranych wyborach to „po 7 złotych może być już teraz”-jak mawiał klasyk Tusk. Vat podniesiony nawet na ubranka dla dzieci. Akcyza w górę na wszystko.150 miliardów złotych ukradzione za zgodą Trybunału Konstytucyjnego Polakom i „przeżarte”. 380 milionów na promocję polityczną w mediach wydane. Podobnie jak w naszej gminie zresztą. Przez ostatnie 8 lat odbieranie dzieci rodzicom ze względu na biedę odbywało się na masową skalę. A te bezczelne typy negują pierwszą prawie spełnioną obietnicę wyborczą od 26 lat.

 

To wszystko przez ostatnie osiem lat rządów PO-PSL. Teraz raptem okazuje się ,że” PIS pozbawi 3 miliony dzieci wsparcia”…Ja się pytam : Jakiego wsparcia??? Tego , którego przez 8 lat ich rządów nie było??? Przyznam się Wam , że aż się wzruszyłem.

Na naszym lokalnym podwórku też olbrzymie zmiany…Kilku wójtów zdecydowało się na opuszczenie Titanica jakim jest w tej chwili Platforma Obywatelska. Nasz wójt także znalazł się w tej secesyjnej grupie….

 

A TERAZ CIEKAWOSTKA:

 

Pomimo wielu nieprzychylnych komentarzy mieszkańców (umieszczanych na portalach opłacanych notabene z naszych podatków przez urząd gminy ) ja uważam , że to bardzo dobra decyzja. Mało takich pozytywnych ruchów ostatnio było. Całkowite uwolnienie się od partyjnych kolesi powinno zaowocować skupieniem się na problemach naszej lokalnej społeczności. My możemy tylko na tej decyzji zyskać .Zresztą w małych gminach czy też w środowiskach lokalnych takich jak nasze, przynależność do partii to olbrzymi balast. Pamiętamy otwarcia dróg czy też ulic gminnych z obowiązkowym towarzyszem w postaci posła. Było to źle odbierane przez społeczność naszej gminy.

 

Z punktu widzenia obserwatora życia politycznego to także wytrącenie argumentów opozycji …takich jak np.

uzależnienie od „partyjnej góry” czy też od „partyjnych dołów”.Zresztą pisałem to od razu po wyborach. Platforma tonie coraz bardziej. PIS z niebywałą cierpliwością i konsekwencją odcina byłych rządzących od funduszy i od wpływu na strategiczne decyzje w naszym państwie. To tylko kwestia czasu kiedy działacze naszej najbardziej prorodzinnej partii czyli PSL-u zaczną wchodzić w koalicję z PIS-em. A przecież wiemy dokładnie , że to oni poprzez przekręt z książeczkami do głosowania w wyborach samorządowych do powiatów i sejmików rządzą w tych instytucjach.

 

MOIM ZDANIEM TO DOBRY RUCH I DECYZJA JAK NAJBARDZEJ SŁUSZNA.