Dźwirzyno24.info

Ta strona jest archiwalną wersją starej strony dzwirzyno24.info


Powiatowa droga….do Dubaju.

Jak starosta na zebraniu w Karcinie powiedział , że kasy na powiatowe drogi nie ma i nie będzie… to dopiero zrozumiałem chytry i przebiegły plan naszych rządzących.

 

Ten osioł to dopiero początek. Pierwszy z całej hodowli…

 

Plan jest prosty…ale jakże genialny w swej prostocie… Każdy mieszkaniec w ramach funduszu sołeckiego dostanie takiego osiołka w dzierżawę. Oczywiście jak obieca i przyrzeknie , że na Tomka Szafrańskiego nie zagłosuje. Bo inaczej z dzierżawy osła afrykańskiego nici. I na własny koszt kucyki trzeba będzie zakupić.

 

                    Bo to przecież droga dojazdowa do Dubaju ma być…                                              

                       Musi być klimat odpowiedni…pustynia , osiołki, wielbłądy.

 

     

                                    

Od strony Kołobrzegu będzie zakaz wjazdu dla samochodów. Mieszkańcy i turyści będą musieli zostawić swoje auta na parkingu u Pana Tadka albo w lesie…a dalej na osłach w głąb miejscowości się przemieszczać. Do przewożenia bagażu może nawet i wielbłądy przywiozą?

Przy okazji szlak wycieczkowy będzie obejmował tzw. pustynię dźwirzyńską z futurystyczną ścieżką rowerową, zbudowaną ( a raczej obiecaną) za dwa miliony osiemset złotych już na początku kadencji przez wójtów…

 

Kto wie? Pomysły naszych decydentów już dawno przekroczyły granicę normalności. Ciekawe co teraz wymyślą , żeby na stanowiskach trwać w najlepsze. I żeby kasa regularnie wpływała na ich konta bankowe.

 

Dla miłośników zwierząt mam bardzo dobrą wiadomość …wszystko będzie zgodnie z prawem. Opieka weterynaryjna 24 godziny na dobę , żeby nie powtórzyły się incydenty jak z końmi w drodze na Gubałówkę. Krótka przerwa na pobyt w barze na plaży i w końcowej fazie zakwaterowanie takiego turysty.

Wyobrażacie to sobie ? Letnicy będą walić do Nas drzwiami i oknami…Po prostu Dubaj !!!

 

Na moście od strony Rogowa szlaban się ustawi…i od razu opłatę miejscową czasami klimatyczną zwaną pracownicy gminni zbierać będą. Kasa gminna napęcznieje po jednym sezonie…Kto wie może i Wawel z Budzistowa do nas przeniosą…bo przecież pierwotny projekt napotkał niespodziewane trudności po drodze.

 

Wiemy , że most dźwirzyński do najwyższych nie należy i jachty do Dubaju dopłynąć nie będą mogły bo ….jacht to taka łódka , która niestety maszt posiada…i pod tym naszym mostem się nie zmieści. Na to tez zdaje się radę już znaleziono…

 

Klub seniora …nowo tworzony … aby pozyskać parę dodatkowych głosów w nadchodzących wyborach siedzibę w porcie będzie miał. I jak taki jacht do mostu dopłynie to seniorzy wejdą na pokład i jako balast pod mostem przepłyną. Za mostem oczywiście zejdą z pokładu…

To będą te ich obiecane wycieczki- finansowane przez decydentów i stowarzyszenie sołtysów…

 

Swoją drogą to obejrzałem zdjęcia z tej imprezy w Sarbii na stronie gminnej. Na dwanaście zdjęć na ośmiu główną postacią jest wójt. Na jednej sweet foci nowy policjant , a na pozostałych trzech w roli głównej seniorzy… Proporcje jak widać zachowane zostały. hi,hi

 

W poniedziałek zebranie na temat Dubaju w Dźwirzynie…Powinno przyjechać jak najwięcej osób ze wschodniej części naszej gminy. Bo ciekawe jak nasz dobry gospodarz chce zapewnić finansowanie swojej wizji rozwoju…Czyżby kosztem ich miejscowości ? Zresztą to i tak już przesądzone zostało. Mamy przecież strategię rozwoju naszej gminy…A tam tylko turystyka i turystyka.